Oljemålning från troligen England 1800-tal

564285

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-talets första hälft, elegant man sittande i sitt bibliotek, signerad E.N. Riggs (?), olja på duk ca 47x39 cm

Dubblerad duk, krackelyrer, smärre repor

Konst, Äldre måleri

Fack 17

Budhistorik (5 bud)
4203039
4203036
450
4201045
4201044
4197550

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.