Vaser Kina Famille verte

564279

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, med hänklar, famille verte, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 25 cm

Båda med lagningar, formen något skev

Orientaliskt, Porslin

Vaser Kina Famille verte

Budhistorik (14 bud)
4207249
4207251
4207249
1 600
4207250
4207249

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.