Vaser

564277

VASER, 3 st., Rörstrand samt Gustavsberg, två utförda av C-H Stålhane samt en utförd av Stig Lindberg, glaserat stengods, signerade, höjd 10-15 cm

Proveniens: Leif Persson

Leif Persson spelade en viktig roll vid fabrikens 250 års jubileum och var även medoch initierade Rörstrands museum i Lidköping.

en 2:a sortering

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Geijersgatan 14, Göteborg

Vaser

Budhistorik (20 bud)
4218134
1 700
4218131
1 600
4218130
4218130
1 300
4218127

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.