Urnor och vas fajans Delft

564271

URNOR, 1 par, VAS, 1800-tal, fajans, Delft, motiv med hjort i medaljong, höjd ca 17,5 respektive 18,5 cm

Nagg, avslag, krackelering

Keramik/Porslin

Urnor och vas fajans Delft

Budhistorik (2 bud)

4208424
4203998

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.