Gunnar Nylund

564265

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 7 st., Rörstrand, glaserat stengods, signerade, höjd 2,5-14 cm

Proveniens: Leif Persson

smärre slitage

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Gunnar Nylund

Budhistorik (14 bud)
4205518
4214080
2 800
4205518
2 600
4210147
2 400
4205518

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.