Praktfat Japan 1800-tal

564261

PRAKTFAT, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), imari, konturerad kant, dekor av kartuscher med blommor i järnoxid, emaljfärg, underglasyrblått samt guld, diameter ca 47 cm

Smärre repor

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 6

Praktfat Japan 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
4207343
4207263
4204940
4204937
950
4204936
750

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.