Stekfat Kina 1700-tal Imari

564255

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, europeisk silverform, imari, dekor av pion samt prunus i järnoxid, underglasyrblått och guld, brättet med lambrekängbård, längd ca 38 cm

Smärre nagg, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Stekfat Kina 1700-tal Imari

Budhistorik (13 bud)
4208259
2 400
4208139
4208249
4208139
1 900
4207811
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.