Dockskåp

564244

DOCKSKÅP, 1800-talets andra hälft, tillverkat av skåp med låda i nederdelen, 4 rum med sammanlagt 8 fönster, tapetserat med japanska crêpetapeter, höjd ca 153, 85x45 cm

Proveniens: Har tillhört författaren Folke Bäcks samling

Senare bemålat, färgbortfall

Leksaker

Rum 12

Dockskåp

Budhistorik (9 bud)
4198278
1 400
4208283
1 300
4198278
4207571
4198278

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.