Vas Kina

564210

VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 43 cm

Dekorfärgen något flytande, halsen med lagning

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 10

Vas Kina

Budhistorik (4 bud)

4208184
450
4202481
4202481
4200805

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.