Lockurna Kina 1800-tal

564207

LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 45 cm

Botten med stjärnspricka samt nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 9

Lockurna Kina 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
4200306
2 600
4205855
2 400
4200306
1 900
4205854
1 800
4200306
1 300

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.