Marianne Westman skulpturer

564204

MARIANNE WESTMAN, skulpturer 3 st., "kaktus", Rörstrand, glaserat stengods, en signerad i godset MW, övriga två signerade Rörstrand Sweden MW, höjd 11,5 cm

Proveniens: Leif Persson

en med obetydlig nagg undertill

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Marianne Westman skulpturer

Budhistorik (38 bud)
4218067
9 800
4218062
9 600
4218066
9 600
4218062
8 800
4218052
8 600

Slutpris SEK:
9 800
987 EUR, 1 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.