Skålar och fat Kina 1800-tal

564177

SKÅLAR, FAT, 8 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 8-19 cm

Slitage, nagg, enstaka sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Skålar och fat Kina 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
4207808
850
4205838
4205838
750
4207050
700
4205838
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.