Oiva Toikka skulptur

564167

OIVA TOIKKA, skulptur, Rörstrand, glaserat stengods, signerad R Oiva Toikka, höjd ca 34,5 cm

Proveniens: Leif Persson

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Oiva Toikka skulptur

Budhistorik (70 bud)
4217992
38 000
4218003
37 000
4217992
36 000
4217996
35 000
4217992
33 000

Slutpris SEK:
38 000
3 667 EUR, 4 165 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.