Assietter Kina Millefiori

564143

ASSIETTER, 5 st., porslin, Kina, 1900-tal, "Millefiori", dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med Qianlongs sex karaktärers märke, diameter ca 15 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Assietter Kina Millefiori

Budhistorik (20 bud)
4208144
2 600
4208141
2 400
4197661
4208136
4197661
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.