Koppar och fat Kina 1700-tal

564139

KOPPAR, FAT, 12 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, kompaniporslin, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 6-15 cm

Omfattande skador och lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Koppar och fat Kina 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
4207510
4205814
4207509
4205814
700
4197219
650

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.