Hummelfigurin

564120

HUMMEL/GOEBEL, 1900-talets mitt - andra hälft, "Telling secrets", polykromt flintgods, stämplade undertill, numr 196, höjd ca 14 cm

För konditionsrapport kontakta fredrik.anthony@auktionsverket.se

Ingår i det övergripande temat Pretty, Ugly, Lovely - Figurinens Återkomst

Ändringar/tillägg

Keramik/Porslin, Figuriner, Konst, Skulpturer, Samlingar

Visas på begäran

Hummelfigurin

Budhistorik (3 bud)

4222149
500
4222145
4220822

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.