Hummelfiguriner

564119

HUMMEL/GOEBEL, 1900-talets mitt- andra hälft, "Stroling along", polykromt flintgods, stämplad undertill, höjd ca 12,5 cm

För konditionsrapport kontakta fredrik.anthony@auktionsverket.se

Ingår i det övergripande temat Pretty, Ugly, Lovely - Figurinens Återkomst

Ändringar/tillägg

Keramik/Porslin, Figuriner, Konst, Skulpturer, Samlingar

Visas på begäran

Hummelfiguriner

Budhistorik (2 bud)

4220823
4217647

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.