Smyckesskrin Kina

564086

SMYCKESSKRIN, KIna, tidigt 1900-tal, stomme i trä med lackarbete, figurala motiv samt infattade mynt, höjd ca 31, samt 24x14 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Monter 8

Smyckesskrin Kina

Budhistorik (10 bud)
4205668
4205602
4205059
900
4202455
850
4200295

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.