Stor glasservis Boda och Kosta glasbruk

564043

KOSTA OCH BODA GLASBRUK, glasservis 106 delar, fasettslipad kristall, bestående av ishink, kanna, 2 karaffer med propp, 9 skålar, 25 selterglas, 17 drinkglas, 7+2+14 snapsglas, 3 små dricksglas, 4 större grogglas, 21 lite lägre grogglas, signerade Kosta och Boda, högsta glasets höjd 16 cm

Någon enstaka ej observerad nagg kan förekomma

Glas, Dricksglas

Budhistorik (11 bud)
4204631
1 400
4204362
1 300
4204356
4204355
4204225

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.