4 stolar "Sjuan" av Arne Jacobsen

564005

ARNE JACOBSEN (1902-1971), stolar 4 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1976, ben av kromat stål och gullackerade sitsar av formpressad laminat, märkta undertill FH MADE IN DENMARK, DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL BY FRITZ HANSEN, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, repor, en sits lös och saknar plastkåpa undertill, en stol saknar plastkåpa

Möbler, Stolar

Hylla 10

4 stolar

Budhistorik (19 bud)
4202445
4 200
4205189
4 200
4202445
4202495
3 800
4202445
3 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.