Yngve Ekström Lamino med pall

564004

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", med fotpall, bok, Swedese, formgivningsår 1956, klädsel i fårskinn, brännmärkt, sitthöjd ca 33 cm

Brukslitage, lagning stolens klädsel

Möbler, Fåtöljer

Rum 19

Yngve Ekström Lamino med pall

Budhistorik (8 bud)
4205731
6 000
4202454
5 200
4196320
5 000
4196319
4195350

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.