Gräddkannor Kina 1700-tal

563918

GRÄDDKANNOR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 10-11 cm

Lagningarm skador, två saknar lock

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Gräddkannor Kina 1700-tal

Budhistorik (14 bud)
4206196
1 600
4206146
4206148
4206146
1 300
4206052

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.