Sablar 1800-tal

563818

SABLAR, 2 st, 1800-talets slut, svensk övningssabel, märkt "B. Svalling Eskilstuna", utan balja, L. ca 106 cm, engelsk dragonsabel, stålbalja, L ca: 110 cm

Bruksslitage, ålderspatina

Vapen/Medaljer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Sablar 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
4198265
1 600
4196477
4196901
1 400
4196477
1 300
4196899

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.