Pelle Swedlund oljemålning

563798

PELLE SWEDLUND (1865-1947): Gävle slott, signerad och daterad PS 1930, olja på duk, överdel delvis svängd, 130 x 136 cm, målningen är utförd som väggfält
PROVENIENS: SEB Trygg och Liv

Rum 2

Pelle Swedlund oljemålning

Budhistorik (5 bud)
4203647
2 600
4203644
4203643
4194885
1 800
4194515

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.