Slagbord "Bergslagen"

 
 
 
Auktionsnr
563787
 
Beskrivning

IKEA, "Bergslagen ", slagbord, gustaviansk stil, brännmärkt Ikea of Sweden Riksantikvarietämbetet Bergslagen L. OY, höjd ca 76, 142x117 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Smärre slitage
 
Kategorier
Möbler, Matbord
 
Visas och avhämtas
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
 
 
Slagbord
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
 
 
 
Budhistorik (11 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
4210876
2018-08-24 07:19:31
3 000
4210874
2018-08-24 07:19:13
2 200
4210873
2018-08-24 07:19:01
1 600
4206363
2018-08-21 20:15:51
800
4206269
2018-08-21 19:25:45
750
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2018-08-25 kl 12:18
Slutpris SEK:
3 000
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
4 000
 
Transport
Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK