Ingefärskrus Kina 1800-tal

563783

INGEFÄRSKRUS, 2 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 16-19 cm

Nagg, smärre glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Ingefärskrus Kina 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
4204471
4204254
750
4204050
700
4203764
650
4203071
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.