Bålskål Kina 1700-tal

563770

BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), kompaniporslin, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärg samt guld, diameter ca 29 cm

Omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Bålskål Kina 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

4193522
450
4192980
4192659
4192317

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.