Bålskålar Kina 1700-tal Famille rose

563767

BÅLSKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 29 cm

Båda med omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (27 bud)
4201476
4201473
4201466
1 900
4201471
1 800
4201466
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.