Nils Kreuger blyerts

563743

NILS KREUGER (1858-1930): Motiv från Apelvik, signerad samt daterad 1894, blyerts, 33x45 cm

Målningen finns avbildad i boken "Varbergsskolan", Bengt- Arne Person, sida 112

Samma bok medföljer

smärre slitage, obetydligt hål

Konst, Teckningar

Geijersgatan 14, Göteborg

Nils Kreuger blyerts

Budhistorik (18 bud)
4203187
4203343
3 800
4203187
3 600
4203342
3 400
4203187
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.