Fredrik Frisendahl bronsskulptur utter

563737

FREDRIK FRISENDAHL (1891-1984): skulptur i brons "Utter", signerad Fredrik Frisendahl, höjd ca 65 cm

Slitage

Konst, Skulpturer, Metall

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (19 bud)
4208174
8 600
4208173
8 400
4208169
8 200
4208166
8 000
4204406
7 800

Slutpris SEK:
8 600
830 EUR, 943 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.