Trumpetvaser Kina 1700-tal

563720

TRUMPETVASER, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av fåglar bland blommor i underglasyrblått, höjd ca 24 cm

Båda med omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Trumpetvaser Kina 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
4197655
850
4199387
4197655
750
4194955
700
4194955
450

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.