Terrin Kina 1700-tal

563712

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, välvt lock, dekor i underglasyrblått, lockknopp i form av volut, längd ca 33, höjd 23 cm

Omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Terrin Kina 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

4199992
4192979
4192316

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.