Terrin Kina 1700-tal

563710

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, välvt lock, dekor i underglasyrblått, längd ca 35, höjd 21 cm

Omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Terrin Kina 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
4200594
500
4199388
450
4193523
4192978
4192693

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.