Tekanna samt kafekoppar Ryssland

563661

TEKANNA, KAFFEKOPPAR MED FAT, 3 dlr., porslin, Ryssland, 1900-talets början, dekor av blommor, höjd ca 8-11 cm

Slitage, en kopp med glasyrspricka, nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (15 bud)
4199874
1 300
4194451
4190950
4194449
4190950
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.