Sängbord 1900-talets första hälft

563646

SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft, stomme i massiv mahogny, fanérade i valnöt, skiva i marmor, låda i sargen, höjd ca 66, 45x34,5 cm

Benens fogar i nedre hyllplan lösa, ena benet kraftigt skadad, bruksslitage, smuts, smärre fläckar på marmorskivorna,

Möbler, Övriga möbler

Rum 5

Budhistorik (25 bud)
4200151
2 800
4199153
2 600
4197791
2 400
4197682
4197593

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.