Rörstrand servis Ostindia

563592

SERVIS, 92 dlr, Rörstrand, modell Ostindia, bestående av: 5 mattallrikar 24 cm, 7 djupa tallrikar 24 cm, 2 djupa tallrikar 21 cm, 8 djupa tallrikar 16,5 cm, 9 assietter 21 cm, 10 assietter 18 cm, 11 assietter 16 cm, terrin med fat, uppläggningsfat, stekfat, 2 såssnipor, 2 sockerskålar, marmeladskål, 2 äggkoppar, 5 mindre fat, 13 kaffekoppar med fat, 5 kaffekoppar utan fat, 7 buljongkoppar

Proveniens: Leif Persson

enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Geijersgatan 14, Göteborg

Rörstrand servis Ostindia

Budhistorik (6 bud)
4217609
5 000
4212656
4 600
4209078
4 200
4203988
4203987

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.