Skrivskåp gustavianskt

563590

SKRIVSKÅP, furu, 1800-talets början, gustavianskt, bemålat i gräddvitt och guld, spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning och skedhylla, höjd ca 191, 105x50 cm, nycklar (2) medföljer

Senare bemålning, färgbortfall, slitage

Ändringar/tillägg
Nycklar (2) finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 20

Skrivskåp gustavianskt

Budhistorik (6 bud)
4199600
4199384
1 600
4199374
4198907
450
4198892

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.