Gustafsberg parian figurin

563570

GUSTAFSBERG, "Kan du inte tala", figurgrupp, parian, daterad 1906, höjd ca 18, längd 27 cm

Nagg, pojkens hals med tillverkningsspricka

Keramik/Porslin, Diverse

Monter 12

Gustafsberg parian figurin

Budhistorik (7 bud)
4199447
700
4199259
650
4198433
600
4198433
450
4197760

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.