Kalk silver Carl Fredrik Olsson Stockholm

563548

KALK, silver, Carl Fredrik Olsson (1820-1848), Stockholm 1836, godronnerat liv, höjd ca 12 cm, vikt ca 190 g

PROVENIENS: Ätten von Schinkel

Smärre stötskador, graverad med ägarmonogram A. A.

Silver

Budhistorik (10 bud)
4203768
900
4203480
850
4203200
4203479
750
4203200
600

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.