Stålhane skål

563529

CARL-HARRY STÅLHANE, skål, Rörstrand, stengods glaserat i brunt, svart, grönt samt vitt, signerad R CH Stålhane 2524, höjd 17, diameter 23 cm

Proveniens: Leif Persson

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Stålhane skål

Budhistorik (9 bud)
4217716
2 600
4217594
2 400
4216527
4217593
4216527

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.