Blå Ros Rörtrand

563481

KAFFESERVIS, "Blå ros", Rörstrand, 44 delar, bestånde av 20 kaffekoppar med fat, 21 assietter, kaffekanna, sockerskål samt gräddsnipa

Proveniens: Leif Persson

enstaka delar med nagg

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Geijersgatan 14, Göteborg

Blå Ros Rörtrand

Budhistorik (3 bud)

4216792
4216759
4211375

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.