Soffbord Tulip design Eero Saarinen

563474

EERO SAARINEN, soffbord, "Tulip", Knoll International, formgivet 1957, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i vitlackerad aluminium, etikettmärkt NK inredning, höjd 52, diameter ca 91,5 cm

Bruksslitage, repor, marmorskiva med spricka

Möbler, Soffbord, sidobord, Design

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (26 bud)
4199406
10 500
4193854
10 000
4193854
9 600
4199405
9 400
4193854
9 200

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.