Sullastol omkring 1900

563392

SULLASTOL, omkring 1900, blandstil, maghogny, träskuren dekor, ryggbricka och sarger med flätband, sabelformade bakben, sitthöjd ca 43,5, bredd ca 70 cm

Bruksslitage, skador samt lagning på högra framben, avslag samt repor på samtliga ben

Möbler, Fåtöljer

Hylla 10

Sullastol omkring 1900

Budhistorik (20 bud)
4198595
2 600
4197934
2 400
4198052
2 400
4197934
4196637

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.