Figuriner fajans

563386

FIGURINER, 3 st., fajans, troligen Holland, 1800-tal, i form av fiskargumma och gubbe samt torgförsäljerska, polykromt bemålade, höjd ca 10-12 cm

Lagningar, nagg

Keramik/Porslin

Monter 11

Figuriner fajans

Budhistorik (22 bud)
4198267
8 600
4197865
8 400
4198264
8 200
4197865
7 200
4197862
7 000

Slutpris SEK:
8 600
830 EUR, 943 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.