Golvvas Kina

563316

GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor av blommor, fåglar, granatäpplen och fåglar i emaljfärger samt guld, kalligrafi med två sigill, höjd ca 71 cm, sockel medföljer

Sockeln med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Golvvas Kina

Budhistorik (4 bud)

4198249
2 600
4197860
4197772
4193477

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.