Matservis Seltmann Weiden

563292

MATSERVIS, 130 dlr, Seltmann Weiden, 1900-tal, porslin med guldkant, dekor med mindre blommor, bestående av 47 mattallrikar, 24 djupatallrikar, 23 assietter, 24 mindre tallrikar, såsbåt, bringare, 6 uppläggningsfat och 3 uppläggningsskålar samt karott med lock, diameter ca 19-38 cm

Nagg samt repor kan förekomma

Keramik/Porslin

Matservis Seltmann Weiden

Budhistorik (4 bud)

4206201
450
4205965
4196482
4195116

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.