Fällbord ek

563287

FÄLLBORD, ek, 1800-talets första hälft, tredelad pelarfot, höjd ca 77, diameter ca 84 cm

Skivan slagen, ej möjligt att fälla (skiva fastskruvad i fot), slitage, repor

Möbler, Övriga möbler

Rum 4

Fällbord ek

Budhistorik (2 bud)

4198498
4195073

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.