Skänkskåp allmoge

563276

SKÄNKSKÅP, furu, 1800-talets första hälft, bemålat i petrolgrönt, spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning, höjd ca 202, 109x53 cm, nycklar (2) medföljer

Senare bemålning, kompletterat, ett lås kärvar, slitage

Ändringar/tillägg
Nycklar (2) finns att hämta i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 13

Skänkskåp allmoge

Budhistorik (5 bud)
4198175
4198167
4197241
600
4195650
500
4195644

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.