Berndt Erandsson skål i silver

563270

BERNDT ERLANDSSON, skål, silver, Göteborg 1915, vindruvsdekor, invändig förgyllning, höjd ca 17, diameter 27 cm, vikt ca 967 g

Repor, slitage

Silver, Övriga silverföremål

Budhistorik (7 bud)
4204248
3 600
4206391
3 400
4204248
3 200
4198415
4196196
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.