Soffa sengustaviansk

563216

SOFFA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, märkt med Stockholms hallstämpel och initialerna SS.E, vitmålad med bronserad dekor, längd 160 cm

Slitage, färgslitage, fläckar, kompletterad, dekorknoppar saknas

Möbler, Soffor

Rum 1

Soffa sengustaviansk

Budhistorik (23 bud)
4224521
7 800
4224512
7 600
4224484
7 400
4224186
7 200
4224483
7 000

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.